Jak dbać o akcesoria?

Jak dbać o akcesoria?

 

Taśmy

Akcesoria taśmowe, czyli m.in. smycze, obroże, szelki, pasy bezpieczeństwa składają się z grubych i solidnych taśm polipropylenowych o gęstym splocie. Nie ulegają łatwemu przerwaniu i zniszczeniu. Ich obciążenie niszczące wynosi 500 kg.

 

Tkaniny wodoodporne

Wszystkie tkaniny wodoodporne dostępne u nas są drukowane w Polsce. Charakteryzują się wysoką wytrzymałością oraz łatowością w utrzymaniu czystości. Można ją czyścić ręcznie przy mniejszych zabrudzeniach np. poprzez użycie wilgotnej szmatki. Większe zabrudzenia można natomiast prać w pralce w 30 stopniach przy niskich obrotach.

Tkanina posiada atest bezpieczeństwa na materiały i na użyte farby.

 

Welur

Wysokiej jakości tkanina welur velvet, dzięki której akcesoria dla psa mają wygląd premium. Elegancje zawdzięcza lekkiemu połyskowi oraz miękkiemu, elastycznemu i aksamitnemu materiałowi. Posiada specjalne właściwości - jest pokryta powłoką hydrofobową, która ma za zadanie ograniczać wchłanianie płynów, dlatego rozlana na nich woda nie wchłania się od razu tylko kropelkuje na powierzchni. Dzięki temu tkanina należy do tych łatwoczyszczących. Ponadto materiał welurowy jest trudnopalny i posiada także certyfikat antybakteryjny.

Można ją czyścić ręcznie przy mniejszych zabrudzeniach np. poprzez użycie wilgotnej szmatki. Większe zabrudzenia można natomiast prać w pralce w 30 stopniach przy niskich obrotach.

 

Nici

Nici, których używamy posiadają Certyfikat Oeko-Tex STANDARD 100 i są zbadane na substancje szkodliwe. Ich najlepszymi zaletami są odporność na ścieranie, rozrywanie, światło, pranie oraz czynniki zewnętrzne.

 

Okucia i karabińczyki

Wszelkie metalowe okucia używane do szycia akcesoriów są spawane lub odlewane. Ich obciążenie niszczące to 100 kg. Oprócz srebrnego wariantu posiadamy również kolor złoty i różowe złoto. W przypadku ostatnich dwóch może dojść do naturalnego zejścia koloru w wyniku obtarć i obtłuczeń, tj. gdy pies zbyt mocno ciągnie i metalowe elementy (karabińczyk i półkółko) o siebie trą lub gdy smycz swobodnie szura po ziemi.

Żywotność okuć można przedłużyć odpowiednio o nie dbając. Aby uniknąć obtarć, można prać szelki w woreczkach, które będą amortyzowały obijanie się o bęben pralki. W przypadku zabrudzeń najlepszym rozwiązaniem będzie opłukanie ich pod bieżącą letnią wodą i dokładne osuszenie przed ponownym użyciem.

 

Klamry

Klamra czarna plastikowa

Klamra plastikowa o zaokrąglonym kształcie stworzona jest z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Dzięki temu jest trwała i lekka oraz mrozoodporna do -20 stopni. Posiada dodatkowe zabezpieczenie ograniczające możliwość przesuwania się taśmy. Klamrę otwiera się przez ściśnięcie bocznych przycisków i wysunięcie elementu blokującego. Klamra składa się z 2 elementów.

 

Klamra metalowa

Metalowe klamry to idealne uzupełnienie produktów premium. Dzięki najwyższej jakości wykończenia i najlepszym materiałom akcesoria dla Twojego psiaka będą charakteryzować się wysoką wytrzymałością, a wysoki połysk doda im elegancji. Do otwierania i zamykania klamer wystarczy jedna wolna ręka!

Klamry mają zaokrąglone krawędzie i są lekko zagięte, dzięki czemu dostosowują się do kształtu psa. Są niezwykle wytrzymałe i solidne, ich udźwig to 200 kg.

Tak jak w przypadku okuć, kolory inne niż srebrne mogą ulec obtarciu. Aby ich uniknąć można prać akcesoria w woreczkach, które będą amortyzowały obijanie się o bęben pralki. W przypadku zabrudzeń najlepszym rozwiązaniem będzie opłukanie ich pod bieżącą letnią wodą i dokładne osuszenie przed ponownym użyciem.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl