SZELKI ANTYUCIECZKOWE

Jeśli Twój pies wyślizguje się z szelek i boisz się, że ucieknie na spacerze, to może czas na wypróbowanie personalizowanych szelek antyucieczkowych? Są one idealnym uzupełnieniem wyposażenia dla psa uciekiniera, i co najważniejsze, bezpiecznym dla jego zdrowia.

Czym wyróżniają się szelki antyucieczkowe? 

Szelki antyucieczkowe to przedłużenie klasycznych szelek dla psa typu guard. Jedyną różnicą jest dodatkowa, mniejszą obręcz w okolicach bioder. Dzięki niej podczas wyślizgiwania się psa na spacerze obręcz ta zatrzyma się w miejscu żeber/pach i uniemożliwi ucieczkę Twojemu czworonogowi. Tak jak w przypadku szelek guard, rozkład taśm pozwala na nieograniczoną swobodę ruchu, nie blokuje łopatek ani nie uciska krtani.

Zdarza się, że pies mocno ciągnie smycz podczas spaceru. Szelki antyucieczkowe sprawiają, że ciężar i siła psa są równomiernie rozłożone na całe ciało. Oznacza to, że pojedyncze części ciała, w tym tak ważny kręgosłup, nie są dodatkowo obciążone! Kółko, do którego przypinasz smycz znajduje się na środku szelek antyucieczkowych, dzięki czemu masz większą kontrolę nad psem. Natomiast obręcz biodrowa jest dodatkiem niezauważalnym dla pieska, ale jako właściciel nie martwisz się, że pupil ucieknie w nieoczekiwanym momencie. 

Co wchodzi w skład szelek antyucieczkowych dla psa?

Szelki antyucieczkowe składają się z:

  • taśm nośnych obszytych materiałem wodoodpornym drukowanym w Polsce;
  • metalowych okuć;
  • metalowej lub plastikowej klamry, która jest mrozoodporna do -20°C.

Personalizowane szelki antyucieczkowe dla psa

Szelki antyucieczkowe wykonywane są ręcznie w Polsce, w naszej małej pracowni, co oznacza, że Twój produkt może się nieznacznie różnić ze względu na ułożenie materiału. Również przy dobieraniu rozmiaru weź pod uwagę +/- 3 cm błędu. W naszym poradniku możesz sprawdzić, jak dokładnie zmierzyć psa.

Wszystkie metalowe okucia użyte do stworzenia Twoich szelek są spawane, co zapobiega zniszczeniu szelek przy mocniejszym szarpnięciu. Okucia w kolorze złotym i różowego złota mogą tracić kolor w wyniku obtarć. Każda obręcz (z wyjątkiem paska na karku) posiada regulację, co pozwala dostosować szelki do każdego psiaka.

Jak dbać o personalizowane szelki antyucieczkowe?

Aby szelki dla psa wytrzymały dłużej czyść punktowo lub ręcznie. Możesz też prać je w pralce w 30° bez płynu. Nie zalecamy kontaktu ze słoną wodą. Więcej szczegółów na temat odpowiedniego czyszczenia akcesoriów BjutiDog znajdziesz w naszym poradniku Jak dbać o materiały, z których wykonane są akcesoria dla psa?

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl