LEGOWISKA BJUTISTAR

W Twoje ręce oddajemy nasz wyjątkowy produkt - wygodne legowisko dla psa o kształcie innym niż wszystkie. Pracowałyśmy nad nim przez wiele dni, aby spełnić oczekiwania nawet tych najbardziej wymagających użytkowników ☺ 

Dołożyłyśmy wszelkich starań by Twój pupil poczuł się maksymalnie zrelaksowany i bezpieczny podczas odpoczynku.

Kształt legowiska dla psa nie jest przypadkowy. Nasze legowisko poprzez kontakt z większą powierzchnią ciała pieska, niż ma to miejsce w klasycznych legowiskach, stymuluje układ nerwowy do prawidłowego działania, co z kolei pozwala czworonogowi łatwiej osiągnąć wyciszenie i spokój. 

 

Wspólnie z behawiorystką, Katarzyną Siatkowską, opracowałyśmy kilka rad, które sprawią, że korzystanie z legowiska będzie dobrze wpływało na Twojego psa:

  1. Legowisko powinno znajdować się w cichym i spokojnym miejscu, z dala od ciągów komunikacyjnych. Możliwie daleko od bezpośredniego źródła słońca oraz głośnych dźwięków. Psy słyszą aż 6 razy głośniej niż my! 
  2. Lękliwe pieski bardzo często same wybierają sobie swoje miejsce, w którym czują się bezpiecznie. Jeśli tak zrobił Twój piesek to koniecznie tam umieść jego legowisko!.
  3. Piesek sam powinien wejść do nowego posłanka. Przyzwyczajanie go na siłę może odnieść odwrotny skutek. Daj mu chwilę, aby mógł się z nim oswoić. Możesz zachęcić go smaczkami lub ulubionymi zabawkami. Pamiętaj jednak, że to ma być miejsce, w którym ma odpoczywać i z tym powinno się kojarzyć. 
  4. Legowisko dla psa to jego enklawa spokoju. Powinien czuć się w nim bezpiecznie i komfortowo. Dlatego nie wkładamy do niego rąk, nie budzimy oraz nie zganiamy psa, gdy odpoczywa lub śpi. My też nie lubimy, gdy ktoś wygania nas z łóżka ;).

 

 

Czy wiesz, że?, czyli kilka ciekawostek na temat snu psów:

- Pozycja na boku podczas snu ułatwia psu wejście w fazę REM, czyli fazę głębokiego snu.

- Rasy brachycefaliczne: mopsy czy buldogi lubią odpoczywać w ciaśniejszych legowiskach. Jednak na tyle wysokich, aby mogły oprzeć na nich pyszczek – wtedy lepiej im się oddycha. 

- Dobre legowisko to takie, w którym nasz pupil może swobodnie zająć pozycję na boku i wyciągnąć łapki.

- Pieski związane ze swoimi towarzyszami mogą mieć więcej niż jedno legowisko. Tak by mogły przemieszczać się za nimi i odpoczywać w miejscu, w którym aktualnie jesteśmy. Co ważne – nie wynika to wcale z lęku separacyjnego.

- Komfort snu i odpoczynku przekłada się nie tylko na zdrowie, ale i zachowanie psa. Jeżeli pies będzie wypoczęty szybciej będzie uczył się oraz lepiej z nami współpracował.  

 

 

Wybierz odpowiednie legowisko dla swojego psa z naszego asortymentu. Życzymy niebiańskich snów!

 

P.S Uwielbiamy patrzeć na naszych Psich Klientów, dlatego będzie nam miło, jeśli wstawisz zdjęcie na swoim profilu społecznościowym i oznaczysz nas na nim :) 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl